Exkurze - 5. třída - Litoměřice
On-line beseda - 8. a 9. třída

Úvod > Škola > Projekty > Škola pro demokracii

Škola pro demokracii

Škola pro demokracii je projekt, do kterého se mohou přihlásit školy,
které mají žákovský parlament,
chtějí spolupracovat s ostatními školami a mají chuť se zlepšovat, pracovat na sobě.

Naše škola vstupem do projektu získá:

• PRESTIŽ: Naše škola se zobrazí na mapce škol s parlamentem.
  • KONTAKTY: Můžeme se snadno spojit s parlamenty v našem okolí.
  • SLEVU: Získáme 10% slevu na veškeré služby a materiály CEDU.
  • OSVĚDČENÍ: Obdržíme celonárodně platný a školami uznávaný titul Škola pro demokracii.
  • INFORMACE: Budeme dostávat novinky z oblasti občanského vzdělávání.
  • ZLEPŠENÍ: Díky metodické podpoře dojde ke zlepšení fungování našeho parlamentu.

Dne 10.10. 2016 se uskutečnilo na půdě školy Školské fórum. Tato akce je zcela dobrovolná. Na našem setkání, které vedl pan Hermann – zástupce města Litoměřice, se mohli žáci vyjádřit k problémům školy a města, které jako nastupující generace pociťují a dotýkají se jich samotných. Nechyběli ani zástupci Žákovského parlamentu, který nově začal pracovat v tomto školním roce. Z tohoto fóra vyplynou body, které následně budou začleněny do ankety pro další školáky od 5. do 9. ročníku. S výsledky Školského fóra budou seznámeni především ředitelka školy a pan starosta města Úštěk, rádi bychom je zveřejnili i na našich stránkách pro širokou veřejnost.

Výsledky Školského fóra

Zástupci tříd, kteří se sešli na Školském fóru, vybrali 6 problémů, které žáky nejvíce trápí a v běžném životě ve škole na ně nejčastěji naráží. Z těchto problémů následně žáci v anketě vybírali podle svého názoru vždy pouze dva nejdůležitější. Po celkovém sečtení hlasů všech odpovídajících žáků jsme zjistili, že by naši žáci uvítali:

1. výměnu oken
  2. opravu sociálních zařízení v celé budově
  3. nové vybavení tělocvičny / osvětlení i zařízení/
  4. výměnu podlahy v tělocvičně
  5. menší změny ve školní jídelně
  6. nová světla

pozn. seřazeno podle počtu hlasů

Zjistili jsme, že žáci cítí problémy stejně jako vedení školy a pedagogové. O všech problémech vede škola jednání se zřizovatelem, který podniká určité kroky – žádosti o dotace či vlastní zafinancování jednotlivých oprav. Připomínky ke školní jídelně byly řešeny ihned, jelikož je v moci vedení školy zjednat nápravu.