Dopravní výchova - závěrečné testy

Úvod > Škola > Nenech to být

Nenech to být

NNTB – „Nenech to být“

Naše škola se přihlásila do nového preventivního programu NNTB.

Nenech to být je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přinášíme efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku.

Trend šikany se v posledních letech rozmáhá stále víc. I když proti němu bojuje mnoho preventivních programů, neexistoval doteď žádný způsob jejího rychlého odhalení. Právě na tom obvykle celá snaha ztroskotá. První zásadní výhodou našeho systému je ale fakt, že je zcela anonymní. Dáváme tak možnost o problému informovat i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Zároveň po nich nechceme určení “agresora”, tudíž nejde ani o žalování. Druhá výhoda přijde v momentě nahlášení. Informace není podána pouze třídnímu učiteli, který se obvykle snaží problém neúspěšně řešit na vlastní pěst, ale Vámi vybrané proškolené osobě, která ví, jak postupovat. Tím překonáváme zásadní dva faktory, které až do teď odhalování podobných problémů bránily.

Systém funguje tak, že žák nebo rodič se přes odkaz na webových stránkách školy (záložka vlevo NNTB) dostane na internetový systém, kde může anonymně napsat o problému, který se ve škole (třídě) vyskytuje. Systém pak problém vygeneruje a přepošle vedení školy, které ho pak spolu s preventivním týmem řeší.

Klikni na odkaz:      http://nntb.cz/s/3ialt