Na koloběžkách kolem Barvíře
čtenářské dílny 11.11. 2021
Čtenářské dílny - 1., 2.a, 2.b, 4. třída
Běh na Mostné hoře
Plánování trasy autíčka - polytechnický výuka
Divadlo Most
etické dílny
etické dílny 1.a 3. třída
etické dílny 2. třídy
exkurze History park Ledčice
Akvárium - Česká Lípa
Den řemesel - Zvonek

Úvod > Škola > Alois Klár

Alois Klár

Alois Klár se narodil v německé měšťanské rodině v Úštěku a to 25. dubna 1763. Po studiích na pražské univerzitě působil v Litoměřicích jako profesor gramatiky a klasických jazyků. Měl velice blízko k handicapovaným lidem, především ke slepým. Stál u zrodu ústavu pro slepé děti v Praze na Hradčanech. Toto vzdělávací zařízení pro zrakově postižené bylo první v celé habsburské monarchii. Podobná existovala jen ve Francii, Anglii a Itálii. Aloise Klára vynikal nejen vzděláním, ale i houževnatostí a schopností strhnout pro věc o i ostatní lidi.

Naše škola se inspiruje tímto počínáním, ráda pomáhám ostatním. Řadu let se připojuje k různým charitativním akcím, které nejčastěji pomáhají seniorům, osamělým matkám s dětmi, dětem s různými handicapy nebo chudobou postiženým dětem. Pomáhat ostatním nás baví a všichni společně máme radost, že jsme mohli pomoci. Jsme rádi, že můžeme touto cestou ukázat dětem, jak potřebné je pomáhat, děkujeme rodičům, že v této činnosti své děti také podporují. Rozvíjíme tak tolik potřebné sociální cítění, potlačujeme lhostejnost a ukazujeme jim správné cestičky do jejich života, který je teprve na začátku.

Alois Klár