Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktivity > Zábavné jarní prázdniny

Zábavné jarní prázdninyDatum konání:
6.2.2023
Datum ukončení:
10.2.2023

Jarní prázdniny v režii DDM a ŠD

Dům dětí a mládeže spolu se školní družinou pořádali o jarních prázdninách akce pro děti. Jednalo se o výlety nebo dny s programem v ŠD.

V pondělí jsme se vydali do Litoměřic na zimní stadion, kde jsme si parádně zabruslili – téměř celou ledovou plochu jsme měli pro sebe kvůli nízké účasti veřejnosti. Cestou na vlak jsme se stihli zastavit na pizzu.

Úterý jsme trávili v družině, téma bylo Sněhulák třikrát jinak, a tak jsme sněhuláky vyráběli, pekli, hrály hry a byli se projít venku.

Ve středu jsme si jeli užít vodních radovánek do bazénu v České Lípě, kam jezdíme velice rádi a děti si to tu vždy velmi užijí - jistě i proto, že zde mají tobogán, velkou skluzavku, divokou řeku a vířivky.

Ve čtvrtek byl pro děti opět přichystán program v ŠD, tentokrát na téma Doba ledová. Zhlédli jsme pohádku Doba ledová, po té jsme soutěžili – děti čekal kvíz s otázkami z pohádky a bludiště. Také jsme tvořili - ze čtvrtek jsme vyráběli mamuty a zdi jeskyně s obrázky, které měly dohromady dávat příběh, z kartonu jsme tvořili ledovec s jeskyní, který nám sloužil k soutěži v házení.

V pátek jsme zavítali do Veřejného akvária v České Lípě, kde chovají tropické ryby a vodní živočichy. Výklad pana Jasanského je vždy velice zajímavý, poutavý a tak akorát dlouhý. Ani zde jsme nebyli prvně, děti sem jezdí rády a navíc můžeme vstupným podpořit tuto expozici.

Celý týden bych zhodnotila jako vydařený, děti se vracely domů spokojené a plné zážitků. Jen účast byla poněkud nižší. Za spolupráci děkuji paním vychovatelkám I. Hrnčířové a L. Froňkové.

 

Bc. E. Kašíková, vedoucí DDM