Úvod > Pro žáky > Aktivity > Školské fórum - 5. října 2023

Školské fórum - 5. října 2023

5.10.2023

Dne 5. října proběhlo ve čtenářské dílně Školské fórum, kterého se zúčastnili zástupci Žákovského parlamentu, zástupci zřizovatele – pan místostarosta Václav Šulík a pan Pavel Mašata – zástupce vedení školy – paní ředitelka Renata Opočenská. Během třech vyučovacích hodin účastníci diskutovali na téma – chod města – co se jim ve městě líbí a co by ve městě vylepšili. Žáci pracovali pilně ve skupinkách, kde diskutovali nad svými návrhy. Ty následně prezentovali před ostatními. Nejčastěji se u žáků objevovalo: zřízení přechodů, oprava světel v průchodu, rekonstrukce sportovišť a veřejného wc. Pan místostarosta se k daným návrhům vyjádřil a posléze odpověděl i na další otázky žáků. Druhá část fóra se věnovala škole. Žáci se vyjadřovali k pozitivním i negativním jevům ve škole, co se jim líbí, co se ve škole povedlo a co by vylepšili. Práce na dané téma probíhala obdobně a na jejím konci vzešly náměty: dvouhodinovka tělesné výchovy, doplnění tyče na volejbal v tělocvičně, více relaxačních zón v budově či více odpadních košů na dívčím wc. Ke všem bodům se paní ředitelka vyjádřila a žáci měli možnost zeptat se i na další možnosti ve škole, např. zajištění automatů ve škole.

Na Školském fóru nechyběla ani zábava – žáci plnili kvíz o městu a škole, na začátku si prošli uvolňovací hrou.

Celé dopoledne bylo ukončeno poděkováním žákům i zástupcům města, že přišli, a žáci se odnesli dárky v podobě krásných prezentačních materiálů od Města Úštěk.