Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Školní akademie - 2026
Školní akademie - 2.6. 2026
3 4
Litoměřická debatní liga - 2026
Litoměřická debatní liga- 1. místo
5
Na koloběžkách kolem Barvíře - Den dětí
Den dětí na Klárce
6 7
8
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
9
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
10
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Den naruby - 10.6. 2026
Den naruby - 2026
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
11
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
12
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
13 14
15
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
Jsme kamarádi - šipkovaná
16
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
školní výlet - 6. třída
výlet do Akvária v České Lípě - školní družina
17
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
Mladý záchranář - krajské kolo
18
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
19
školní výlet žáků 9. třídy
20 21
22
Olympijský den
23
Šebrliáda 2026
Třídní schůzky - pro rodiče budoucích prvňáčků - 2026/2027
24 25
poslední zvonění žáků 9. třídy, Pasování deváťáků
26
slavnostní ukončení školního roku 2025/2026
27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktivity > Polytechnická dílna v 5. třídách

Polytechnická dílna v 5. třídách



Datum konání:
7. 1. 2025

V úterý 7.1. 2025 k nám opět do školy zavítala polytechnická dílna, ve které si žáci 5. tříd tentokrát vyzkoušeli práci se dřevem - vyráběli krásné krabičky - a to pod dohledem zkušených lektorů z Technického klubu Litoměřice.

A jak se dílna líbila našim žákům?

Bylo to hodně dobrý a zábavný. Dělali jsme malé krabičky a jako jediný jsem to za ty dvě hodiny dokončil. Pracovali jsme s kladívky, pravítky, svěráky, pilami atd. Skoro všichni řezali trochu šikmo. A nečekaně na konci mě boleli nohy a ruce.                                      Tomáš

Dnes jsme pracovali v dílnách. Pracovali jsme s různým náčiním např. pilka, kladivo, pilník, svěrák, metr, vingl. Nás s Rudou nás to bavilo tak, na půl. A páni, co nám to vysvětlovali byli moc hodní. Hodně jsem se naučil manuálně pracovat a myslím si, že to bylo super.

                                                                                                                                             Ruda a Max

Moc mi to nešlo, ale byla to zábava. I přesto že jsem to nedodělal, i tak chci podobné projekty. Bylo to poprvé co jsem pracoval s pilou. Páni byli hodní i při chybě, kterých bylo hodně, protože jsem jelito. Pro shrnutí se mi to hodně líbilo.                                       Honza

Dělaly jsme krabičky. Bylo to fajn a šlo nám to rychle. Řezali jsme pilkou měřily jsme lepily jsme a tloukly hřebíky. Krabičku jsme nedodělaly doděláme jí za měsíc. Páni byli příjemní a vždy nám dobře poradily. Určitě bychom si to chtěly znovu zkusit????.                                               Simča a Klárka

Bylo to supr. Naučila jsem se spoustu věcí, jak se vyrábí ze dřeva krabička. Používali jsme desky, dřevěněná prkna, lepidlo, tužku. Bylo to jako matematika, měřili jsme si to. Byla to dřina, ale nic těžkého abych umřela. Byla s holkami sranda :)                                                                                                              Helenka

Moc se nám to líbilo a jsme rádi že jsme se naučili vyrobit dřevěnou krabičku. Naučili jsme se s pilou a zatloukávat hřebíky. Pánové byli na nás moc hodný a věnovali se nám. A dělali jsme se svěrákem a brousili jsme dřevo. Bylo to fajn a chtěli bychom to každý den.                                  Žofka a Viki

Bylo to super, vyráběli jsme krabičku, měli jsme měřit podle pravítka a vinglu. Potom jsme si měli dát dřevo do svěráku a řezat. Když jsme měli nařezáno tak jsme museli obrousit strany. Pak nám to pán slepil a dal na to svorky. Potom jsme na to dali tenké tabulky a přitloukli hřebíky.               Adéla