Předávání pololetního vysvědčení - 31.1. 2023

Úvod > Pro žáky > Aktivity > Květinový ples

Květinový ples

4.5.2022

Po delší pauze se opět konal dne 4. 5. od 14. 30 v tělocvičně Květinový ples, kterého se zúčastnili žáci 5. – 9. třídy. Přípravu i program si pro žáky připravil žákovský parlament s podporou paní ředitelky. Celá akce měla ukázat našim žákům, jak to chodí ve společenském životě, základy etiky a slušné chování. Všichni tanečníci přišli ve společenském oblečení, především děvčata si dala na výběru róby záležet. Na začátku plesu jsme mohli zhlédnout předtančení našich žaček z 1. stupně, které dochází do kroužku klasických tanců. Během plesu jsme se poté společně učili základním krokům některých tanců, např. polky, mazurky, valčíku, walsu, blues a společně jsme si zatančili letkis, ptačí tanec či macarenu.  Po výukových lekcích přišly na řadu i soutěže – namotávání bonbonu na tužku a tradiční párové tancování s balonkem na čele. Všichni byli nadšeni programem a velice jsme si ho užili. Již teď se těšíme na další ples.