Úvod > Družina > Aktivity > Velikonoční prázdniny - výlet se školní družinou

Velikonoční prázdniny - výlet se školní družinou

6.4.2023

O Velikonočních prázdninách jsme se vlakem vydali s žáky na výlet do Centra textilního tisku v České Lípě. V budově bývalého mlýna nás přivítali tiskaři, kteří nás provedli galerií s obrazy tradičních oděvů. Zde jsme se dozvěděli z jakých přírodních materiálů se látky vyráběly a z jakých přírodnin se vyráběly barvy. V muzeu byly k vidění starodávné tiskařské formy a vzorníky látek, kde se žáci dozvěděli o historii tiskařského řemesla a jak se při výrobě postupovalo.

Po té jsme se přesunuli do dílny, kde byl žákům vysvětlen postup jejich tiskařské práce a mohli se pustit do díla. Na výběr bylo mnoho forem se spoustou různých motivů a barev, každý si vybral dle svého gusta. Trička a tašky se všem moc povedly a měli z nich všichni velikou radost.

Než žákům dostatečně zaschla barva, plnili úkoly a vyhledávali odpovědi zadané v pracovním listě tiskaře Slavomíra.

Moc se nám v centru líbilo, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a největší zážitek byl z toho že si žáci sami mohli potisknout tričko nebo tašku, které si nechali na památku.

Vychovatelky Iveta Hrnčířová a Lenka Froňková