Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Školní akademie - 2026
Školní akademie - 2.6. 2026
3 4
Litoměřická debatní liga - 2026
Litoměřická debatní liga- 1. místo
5
Na koloběžkách kolem Barvíře - Den dětí
Den dětí na Klárce
6 7
8
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
9
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
10
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Den naruby - 10.6. 2026
Den naruby - 2026
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
11
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
12
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
13 14
15
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
Jsme kamarádi - šipkovaná
16
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
školní výlet - 6. třída
výlet do Akvária v České Lípě - školní družina
17
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
Mladý záchranář - krajské kolo
18
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
19
školní výlet žáků 9. třídy
20 21
22
Olympijský den
23
Šebrliáda 2026
Třídní schůzky - pro rodiče budoucích prvňáčků - 2026/2027
24 25
poslední zvonění žáků 9. třídy, Pasování deváťáků
26
slavnostní ukončení školního roku 2025/2026
27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Družina > Aktivity > Podzimní prázdniny - exkurze u hasičů - Litoměřice

Podzimní prázdniny - exkurze u hasičů - Litoměřice



Ve čtvrtek jsme se žáky ZŠ Úštěk vyrazili vlakem na výlet k hasičům do Litoměřic. Na hasičské stanici nás přivítal p. Knop, který nás celým areálem provedl. Jako první jsme si prohlédli starodávné hasičské vozidlo z roku 1866. Po té jsme vyrazili do garáže, kde jsme měli možnost si prohlédnout hasičská vozidla, velitelské auto, hasičský člun i s loď, hasičský vůz s  žebříkem dlouhým až 30 m. Bylo nám předvedeno vybavení vozů, také jsme si vyzkoušeli nést na zádech kyslíkovou bombu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o povolání hasiče. Na připravených figurínách jsme si vyzkoušeli jak přenášet bezvládné tělo dítěte (40 kg) a dospělého člověka (60 kg a 80 kg), kde jsme se trošku zapotili :). Po té jsme viděli prostory kde se myjí a opravují vozidla, strojovnu, šatny hasičů, učebnu, odpočinkovou místnost, jídelnu, kuchyň a samozřejmě nesměla chybět posilovna. Na konec dostali žáci na památku plyšáka, kterého si mohli sami vybrat.

Po návštěvě u hasičů si žáci pohráli na hřišťátku v parku, v kavárně u bazénu si dali něco dobrého na zub a poté jsme vyrazili zpět na nádraží a zpátky domů.

Všem se výlet moc líbil a skvěle jsme si ho užili.

 

                                                                       Vychovatelky Iveta Hrnčířová a Lenka Froňková