Školní kolo Dopravní soutěže - 2024

Datum ukončení:
19.8.2023

Letní tábor v Roudném

Letos jsme ve dnech 14. – 19. 8. 2023 vyrazili na letní tábor do obce Roudný v Českém ráji, kde jsme již několikrát byli a rádi se tam vracíme. Líbí se nám ubytování, veliká zahrada s terasou a ohništěm a také okolí – louky, lesy a památky.

Jak je již naším zvykem, tábor byl i letos nadupaný aktivitami a to i přes veliká horka v tomto termínu.

Hned v pondělí jsme po ubytování, obědě a poledním klidu vyrazili na koupaliště do Voděrad, kde se děti vyřádily. Odpoledne jsme je rozdělili do tří týmů, ve kterých soutěžily po celou dobu tábora. Vymyslely svůj název, nakreslily vlajku a hned si zkusily soutěžní hru. Večer jsme hráli hry na zahradě.

V úterý po snídani jsme se vydali do Bartošovy pece na aktivity, které byly pro děti přichystané v ceně tábora. Jednalo se o střelbu z luků, z laserových biatlonových pušek a o rafting na jezírku, kde se děti naučily jeho základy. Pro děti zde bylo také vyžití ve formě malého lanového parku, veliké trampolíny a bazénu. Měli jsme zde zařízenou dopolední svačinu i oběd a do Roudného jsme se vrátili až později odpoledne. Po té měly děti volný program na zahradě. Když nám po večeři slehlo, udělali jsme si ještě táborák.

Ve středu dopoledne jsme pro děti připravili v lesíku za penzionem pohádkovou bojovku, kterou plnily v týmech. Vítěznému týmu byl sdělen kód k zámku a všichni se vydali hledat na zahradu penzionu truhlu s pokladem. V ní se nacházely tři sáčky s odměnami pro 1., 2. a 3. místo. Hra se dětem moc líbila. Po obědě a poledním klidu se šlo opět kvůli vysokým teplotám na koupaliště do Voděrad. Následovaly volné hry dětí a večer jsme měli maškarní diskotéku se soutěžemi, občerstvením a fotokoutkem.

Ve čtvrtek dopoledne jsme měli již tradiční akci a to Hry bez hranic. Týmy se utkaly v pěti disciplínách a to: pracovních listech – vybarvování domečků dle návodu, skládání obrázků, štafetě v nošení míčku na lžíci, jezení müsli na čas a jezení jogurtů ve dvojicích po slepu na čas. Při těchto hrách vždy zažijeme veliké nervy a zvraty v bodovém hodnocení, ale také hromadu smíchu. Odpoledne jsme se vydali na skalní hrad Frýdštejn, na kterém se natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci a večer měli děti volné hry na zahradě.

Páteční dopoledne jsme šli do lesíka za penzion stavět domečky pro skřítky – děti stavěly v týmech a měly splnit naše tři kritéria stavby – bazén, terasu a ohniště. Týmy si daly opravdu záležet a domečky se jim velice vydařily. Odpoledne jsme balili kufry, proběhlo vyhlášení výsledků týmů v celotáborových hrách a také vyhlášení vítěze v úklidu pokojů, předání krásných cen a diplomů. Po večeři si děti ještě chvíli hrály, po té se šly koupat a měly večerku. Jenomže to bychom nebyli my, abychom je ještě nevytáhli před penzion na večerní překvapení (stezku odvahy). Nejlepší na této akci letos bylo, že když vyšel asistent s dětmi ven se slovy, že jim chce něco ukázat, začal zrovna ohňostroj (který tedy nepatřil nám J). Téměř všechny děti naši osvětlenou stezkou prošly a získaly tak diplom a dobrý pocit, že to zvládly. Po té se již šlo do hajan.

V sobotu po snídani jsme dobalili ještě zbytek věcí a v 10 hodin jsme vyrazili směrem k domovu.

Ráda bych poděkovala Lékárně Úštěk, Hotelu Racek a Hradní kavárně za sponzorské dary a také paní ředitelce školy Renatě Opočenské za příspěvek od školy. Bez Vás bychom nemohli dětem nakoupit tak krásné ceny, občerstvení a upomínkové předměty. Dále bych chtěla poděkovat Městu Úštěk za příspěvek na dopravu, díky kterému je cena za tábor alespoň trochu nižší. A nesmím zapomenout ani na asistenty z naší školy - Ondřeje Flekla

a Ivu Štajncovou, kteří jeli se mnou a pomáhali mi na táboře.

Budu se těšit na dalších akcích Domu dětí a mládeže.

Bc. Eliška Kašíková, vedoucí DDM