Všeho (jenom) s (m)írou - program pro žáky 7. třídy
Projektový den - Moderní pomůcky ve výuce - 1. třída
Projektový den - Moderní pomůcky ve výuce, 1. třída
Vánoční turnaj ve vybíjené
Vánoční čtení ve školní družině
Vánoční čtení
Vánoční jarmark v Úštěku - Zvonek
Zvonek na Vánočním jarmarku
Vánoční turnaj ve stolních hrách
Zvonek zpívá pro seniory
Malý vánoční koncert - Zvonek pro zvon
Zvonek zpíval pro seniory
Zvonek pro zvon - Vánoční koncertík
Vánoce u prvňáčků
Poslední den výuky v roce 2022
Vánoční přání 2022
Zpívání (ne) na schodech

Úvod > DDM > Aktivity - činnost kroužků, fotogalerie > 01.02.2019 - DDM-Akvárium v České Lípě

01.02.2019 - DDM-Akvárium v České Lípě

O pololetních prázdninách jsme se vydali vlakem do Veřejného akvária v České Lípě. Jelo celkem dvanáct dětí z první až třetí třídy, pro které byl připraven zajímavý program týkající se podvodních světů, ale také záchrany pralesů a oceánu (boj proti pytlákům, rozšiřování přírodní rezervace Green life, ochrana mořských želv, čištění pláží a ostrovních ekosystémů na Sumatře).

Nejdříve se děti seznámily s různými ekosystémy, ale také problémy, se kterými zde spolky na ochranu pralesa a oceánu bojují – a to formou komentované prohlídky velkých fotoobrazů i vyprávění zážitků průvodce z vlastních cest.

Největší úspěch však měla expozice vodního světa, ve které se děti seznámily s mnoha druhy ryb, dozvěděly se, jaké podmínky pro kvalitní život tyto ryby potřebují a jak se k nim chovat. Vyzkoušeli si, jak ryby přes sklo reagují na jejich přítomnost a jednu ochočenou mohly dokonce „vodit“ rukou a nechat si dát “pusu“ – to vše však přes sklo akvária J.

Na konci programu bylo možno zakoupit pohlednice nebo magnetky, na kterých jsou vyfoceny ryby z Veřejného akvária, ale také česká příroda (okolí České Lípy) a tím přispět na provoz tohoto zařízení.

Výlet bych zhodnotila jako velice vydařený a jistě se na toto místo opět rádi vrátíme.

Bc. E. Ziková, ved. DDM

Akvárium