Úvod > Škola > Projekty > Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Základní škola Aloise Klára Úštěk se zapojila do Výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace č.16_022/0001901-01 bylo vydáni v prosinci 2016. Projekt je součástí Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

Cílem výzvy je podpořit mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování.

Výzva podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání dětí/žáků, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, příp. chůvu v mateřské škole. Důležitou oblastí podpory je také usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy a spolupráce s rodiči dětí a žáků. Zařazení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) do hlavního vzdělávacího proudu pomohou extrakurikulární aktivity (čtenářské kluby, kluby zábavné logiky a deskových her a doučování žáků základní školy ohrožených školním neúspěchem).

Naše škola bude během dvou let plnit výstupy těchto šablon:

• Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 16 hodin – čtenářská gramotnost
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 16 hodin – matematická gramotnost
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 32 hodin – mentoring
  • Vzdělávání pedagogického sboru ZŠ zaměřené na inkluzi – DVPP v rozsahu 8 hodin
  • Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv
  • Tandemová výuka na ZŠ
  • CLIL ve výuce na ZŠ
  • Čtenářský klub pro žáky ZŠ
  • Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ
  • Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
  • Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ

Celková částka dotace činí 627 770,00 Kč.

MŠMT - EU