Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Školní akademie - 2026
Školní akademie - 2.6. 2026
3 4
Litoměřická debatní liga - 2026
Litoměřická debatní liga- 1. místo
5
Na koloběžkách kolem Barvíře - Den dětí
Den dětí na Klárce
6 7
8
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
9
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
10
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
Den naruby - 10.6. 2026
Den naruby - 2026
11
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
12
Ozdravný pobyt žáků 1. - 4. třídy
13 14
15
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
16
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
školní výlet - 6. třída
výlet do Akvária v České Lípě - školní družina
17
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
Mladý záchranář - krajské kolo
18
školní výlet - 5., 7. a 8. třída
školní výlet žáků 9. třídy
19
školní výlet žáků 9. třídy
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktivity > Školní fórum - 12.11. 2025

Školní fórum - 12.11. 2025



Datum konání:
12. 11. 2025

Dne 12. listopadu proběhlo ve čtenářské dílně Školské fórum, kterého se zúčastnili zástupci žákovského parlamentu, zástupci zřizovatele – pan místostarosta Václav Šulík a pan Pavel Mašata – zástupce vedení školy – paní ředitelka Renata Opočenská. Během třech vyučovacích hodin účastníci diskutovali na téma – chod školy a města – co se jim líbí a co by ve škole a městě vylepšili. Žáci pracovali pilně ve skupinkách, kde diskutovali nad svými návrhy. Ty následně prezentovali před ostatními. V prvním bloku se vyjadřovali k pozitivním i negativním jevům ve škole, co se jim líbí, co se ve škole povedlo a co by vylepšili. Práce na dané téma probíhala svižně a na jejím konci vzešly náměty: zrcadlo na záchodech, rekonstrukce zahrady, hygienické potřeby a koše na wc či více pomůcek do hodin fyziky a chemie. Ke všem bodům se paní ředitelka vyjádřila a žáci měli možnost zeptat se i na další možnosti ve škole. V druhé části fóra žáci pracovali obdobně, akorát se vyjadřovali k chodu města. Nejčastěji se u žáků objevovalo: rekonstrukce sportovišť, lampy na jezeře, kabiny na hřišti Slavoje a oprava altánku. Pan místostarosta se k daným návrhům vyjádřil a posléze odpověděl i na další otázky žáků.

Na Školském fóru nechyběla ani zábava – žáci stavěli z papíru věž, na začátku si prošli uvolňovací hrou.

Celé dopoledne bylo ukončeno poděkováním žákům i zástupcům města.