V úterý 28.4. proběhlo v 1. třídě slavnostní pasování prvňáčků na Čtenáře 2026. Toho se účastnili i deváťáci, kteří nejen při pasování pomáhali, ale také se podíleli na navrhování placky pro naše nejmladší čtenáře. V letošním roce jednoznačně vyhrál návrh Terezy Krňákové, který si z dnešního vyučování čtenáři hrdě odnesli. Vždyť si ho také zasloužili, čtení jim vůbec nedělalo problémy.