V úterý 19.5. se žáci 1. - 4. třídy zúčastnili školního výletu do centra Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Tento areál lidových řemesel a bylinných zahrad nabídl dětem poznat tradiční výrobu a život našich předků.
Během programu si žáci vyzkoušeli různá řemesla, například výrobu svíček, ražbu mincí, výrobu mýdel nebo práci s keramikou. Velký úspěch měla také výroba papíru, který si mohli žáci odnést domů, stejně jako svíčku nebo mýdlo.
Celý den byl v příjemné atmosféře. Počasí nám přálo, a tak si výlet všichni užili.