Úvod > Pro žáky > Aktivity > Exkurze 5. + 7. třída - Teplice

Exkurze 5. + 7. třída - Teplice

18.5.2023

Exkurze do botanické zahrady, planetária a hvězdárny v Teplicích

Role botanických zahrad ve společnosti je rozmanitá. V mnoha ohledech je nutné vnímat botanické zahrady globálně, protože jedna funkce nemůže fungovat bez té druhé. Tuto myšlenku chtěl dál předávat i pan učitel Hudec, když vzal 7.třídu, několik jedinců z 6.a z 9.třídy právě do jedné z nich, a to do té v Teplicích. Nebyl jediný, který chtěl obohatit  znalosti dětí, tentokrát o ty vesmírné. Páťáci navštívili hvězdárnu na Písečném vrchu ve zmiňovaném městě. Spolu s předchozí partou mohli pozorovat Slunce dalekohledy hvězdárny s odborným výkladem objasňujícím jevy, které lze na Slunci vidět. Jako poslední žáci z 5.tř. čekala návštěva planetária v Koperníkově ulici, kde získali základní představy o našem vesmíru, o objektech, které lze pozorovat na noční obloze a o jejich pohybech. Přednáška byla zaměřena na Sluneční soustavu. Všichni zúčastnění byli nadmíru spokojení. Den se vydařil.

a ještě postřeh od samotného pana učitele.....

......... Prošli jsme si exotické skleníky v botanické zahradě a obdivovali rozkvetlé skalničky a keře v přilehlém arboretu. Krásné dojmy jsme pak vstřebávali se zmrzlinou v zahradní cukrárně. Následně jsme procházkou přes park došli ke hvězdárně, kde byla plánovaná přednáška a pozorování. Štěstí nám přálo a i obloha se rozjasnila a tak jsme mohli pozorovat povrch Slunce a oblaka nad ním. Vše ukončila prezentace kosmonautiky 20. a 21. století.