čtenářské dílny 4.11. 2021

Učíme se ne pro školu,
ale pro život.

O škole

Vážení návštěvníci, vítejte na stránkách Základní školy Aloise Klára Úštěk. Naše škola je škola rodinného typu otevřená pro všechny žáky, rodiče i veřejnost. Poskytuje žákům od 1. do 9. ročníku všeobecné základní vzdělání podle školního vzdělávacího programu Filip – mít všech pět pohromadě.

Naší prioritou je proměnit školu v prostředí, kde se dětem dostane kvalitní vzdělávací péče a kde se cítí spokojeně a bezpečně. Klademe důraz na rozvoj osobnosti, učíme žáky toleranci, slušnému chování a respektování jeden druhého.

Alois Klár

Alois Klár se narodil v německé měšťanské rodině v Úštěku. o studiích na pražské univerzitě působil v Litoměřicích jako profesor gramatiky a klasických jazyků. Měl velice blízko k handicapovaným lidem, především ke slepým. Stál u zrodu ústavu pro slepé děti v Praze na Hradčanech.

Naše škola se inspiruje tímto počínáním, ráda pomáhám ostatním. Řadu let se připojuje k různým charitativním akcím, které nejčastěji pomáhají seniorům, osamělým matkám s dětmi, dětem s různými handicapy nebo chudobou postiženým dětem. Jsme rádi, že můžeme touto cestou ukázat dětem, jak potřebné je pomáhat, děkujeme rodičům, že v této činnosti své děti také podporují.

Logo projektu REM.png